O PasjoMatkowym Blogu

Kiedy na świecie pojawia się dziecko, cały świat jego mamy staje na głowie, wszystko zaczyna kręcić się wokół maleństwa, a często w drugiej kolejności wokół mieszkania. Nie jest to niczym złym, o ile nie zatraca się w tym całkowicie siebie. Wielką sztuką, bardzo istotną dla mamusinej psychiki, jest pogodzić bycie:
- najlepszą na świecie mamą;
- piękną, aktywną kobietą z pasjami;
- dobrą gospodynią domową;
- świetnym pracownikiem bądź szefem (choćby samej sobie).

Czy jest to możliwe? Jest! I to bez często popełnianego karygodnego w mojej opinii błędu - sadzania dziecka przed TV dla paru godzin spokoju.

Blog ten powstał przede wszystkim po to, by dzielić się z Mamami moimi doświadczeniami i pasjami, by zachęcić je do aktywnego macierzyństwa i zmotywować do nierezygnowania ze swoich zainteresowań i hobby sprzed ciąży oraz zachęcić do inwestowania w siebie. Będę także pisać o sprawach które mnie poruszają - pozytywnie lub negatywnie, ale również podrzucę czasem sprawdzone przepisy przydatne przy rozszerzaniu diety dziecka (lub naszej), ciekawe zabawy czy książki warte uwagi.
Chciałabym też by zachęcić inne Mamy do dzielenia się swoimi doświadczeniami, sposobami na godzenie różnych kobiecych ról, bo każda z nas ma inną sytuację, inną ilość dzieci, o różnych temperamentach. Nie każda ma partnera, a nawet jeśli, to czasem jakby go nie było, bo siedzi w pracy, wraca, zje i pójdzie spać. Nie każda ma dziadków dziecka/dzieci w pobliżu. Różne sytuacje finansowe mamy, różne mamy miejsca zatrudnienia, czas pracy (o ile pracujemy). Różne też mamy potrzeby i priorytety. Różne mamy zwierzęta, w różnej ilości, o ile jakieś mamy. Każda z nas jest inna, ale wszystkie nas łączy jedno - nawet jeśli są trudności, to kochamy macierzyństwo. :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz