O PasjoMatce

Kim jestem?
W połowie roku 2013 zostałam mamą. Zanim to nastąpiło kochałam gry planszowe, fabularne i terenowe, czytanie książek, pisanie opowiadań (co prawda tylko "do szuflady"), gotyckie i steampunkowe stroje, gorsety, glany, oryginalną i nietuzinkową biżuterię, konwenty fantastyczne, chodzenie po górach, jazdę na rolkach lub rowerze, bieganie, dbanie o sylwetkę, skórę, makijaż i dietę, tatuaże, ale również ciągły samorozwój... I nadal je kocham!

Co zmieniło macierzyństwo w moim życiu?
Dało mi wspaniałego synka i wiele radości, nauczyło większego zorganizowania, dzięki czemu nie pozbawiło moich pasji.


O hobby PasjoMatki: 
#1: ROLEPLAYING
#2: BELLYDANCE 

Jakie mam poglądy na sporne tematy?
- Szczepienia są OK, w pełni popieram obowiązek szczepień, a moje dziecko prócz obowiązkowych dostało również zalecane.
Od razu zaznaczam, że strony "Fakty o szczepieniach" i "Ogólnopolskie Stowarzyszenie Wiedzy o Szczepieniach STOP NOP" ze względu na swoją manipulację faktami nie są dla mnie wiarygodnym źródłem informacji.
- Karmię piersią (po skończeniu przez syna 1,5 roku również mm), ale szanuję "butelkowe" mamy i tego samego oczekuję od innych karmiących naturalnie. Dlaczego? Bo mama zawsze wybiera najlepsze, co może dać dziecku i jeśli karmi mlekiem modyfikowanym, to w jej przypadku jest to właśnie ta najlepsza opcja.
- Nie publikuję zdjęć swojego dziecka, wychodząc z założenia, że nie mogę bez jego zgody publikować jego wizerunku tylko dlatego, że nie może jeszcze wyrazić swojego zdania na ten temat. Nie potępiam jednak osób, które to robią tak długo, jak długo publikują zdjęcia nie naruszające dziecięcej intymności.
- Komputer/laptop nie jest dobrym prezentem dla dziecka, smartphone i własny tv zresztą też. Nie twierdzę, że to zło i dziecko do liceum powinno być odcięte od komputera, telewizora itp., ale uważam, że do pewnego wieku rodzic powinien mieć pod kontrolą to, ile czasu dziecko im poświęca. Skoro nawet psa nie bierze się po to, żeby stał w kącie i nie przeszkadzał, to i dziecka nie powinno się puszczać bez ograniczeń do tv/komputera, żeby nam nie przeszkadzało.
- Czytanie dziecku jest super - od pierwszych dni! Nikt nie neguje sensu mówienia do noworodka, czy śpiewania mu, prawda? A poza tym - czytając najłatwiej uniknąć niepotrzebnego zdrabniania wyrazów. ;) 
STRONA NIE JEST SPONSOROWANA PRZEZ ŻADNĄ FIRMĘ, SKLEP, PRODUCENTA CZY WYDAWCĘ! Jeśli polecam jakiś artykuł, producenta, firmę, prasę, to dlatego, że mam o niej dobre zdanie, sama kupuję polecane przez siebie produkty, cenię polecanych przez siebie producentów, lubię zakupy w polecanych przez siebie sklepach.
JEŚLI KIEDYKOLWIEK KTOKOLWIEK POPROSI MNIE O TEST JEGO PRODUKTU, TO POJAWI SIĘ TAKA INFORMACJA I RZETELNA OPINIA PO TEŚCIE.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz