wtorek, 26 sierpnia 2014

SPOSÓB NA RODZINNĄ NIEDZIELĘ

Sporo się mówi i pisze się o tym, że polskie (ale na pocieszenie dodam, że zapewne nie tylko polskie) rodziny spędzają rodzinne niedziele w centrach handlowych przechadzając się alejkami marketów, które skutecznie zastępują im te parkowe. Szczerze mówiąc nie rozumiem fenomenu tych wyjazdów do galerii, bo sama nie znoszę snucia się po hipermarketach, a nawet sklepach odzieżowych i obuwniczych, dlatego zakupy przeważnie staram się ograniczyć do e-zakupów TESCO, sklepów online, allegro, wypadu do sprawdzonego second-handu. 

źródlo/source: http://www.pro-run.pl/index.php/artykuly/news/517-biegaj-na-bielanach-nie-tylko-z-zakupami
Jasne, rozumiem że nie każdy ma czas w tygodniu, ale od tego są właśnie takie opcje, jak zakupy dowożone do domu, a niedzielne zakupy, jeśli już wypadną, to warto jak najszybciej zakończyć, żeby niedziela była miłym rodzinnym przeżyciem. W końcu jesteśmy przykładem dla naszych dzieci i to od nas zależy, czy w przyszłości sposobem na niedzielę będzie dla nich lawirowanie między półkami hipermarketu i alejkami galerii handlowych, czy też postawią na wyjście do zoo, parku, wyjazd w góry, czy wypad na zawody. Ja wolę coś z drugiego zestawu, dlatego bardzo cenię sobie inicjatywy Stowarzyszenia Pro-Run Wrocław.

Bardzo fajnym przedsięwzięciem zapowiada się organizowany przez Pro-Run (FP na Facebooku) oraz Sołtysa Bielan Wrocławskich, promowany wymownym hasłem: "Biegaj na Bielanach - nie tylko z zakupami"  Bielański Bieg Rodzinny. Impreza będzie miała miejsce we Wrocławskich Bielanach, biegi główne będą odbywały się na dwóch dystansach: 5km i 10km (2 pętle po 5 km); obowiązują wcześniejsze zapisy internetowe i uiszczenie niewielkiej opłaty startowej, a jak ktoś ma kondycję, to można wziąć udział w obu biegach, gdyż odbywają się jeden po drugim. Na 500 zawodników pierwszych na mecie czekają pamiątkowe medale, a na zwycięzców (pierwsze 3 miejsca) w kilku kategoriach - puchary. Jak zwykle Pro-Run pomyślał o tym, by była to impreza angażująca całe aktywne rodziny i zaplanował następujące biegi towarzyszące:
  •  Bieg KRASNALA (dla dzieci 3-7lat, ale na kilku poprzednich widziałam, że chyba i młodsze "biegają" z pomocą rodziców) na dystansie ok. 200m.
  • Sztafeta Rodzinna (2 dzieci + 2 dorosłych)
  • Marsz Nordic Walking (w ramach startu na 5 km).

Impreza ma mieć miejsce w kompleksie rekreacyjnym Arkalandia, a prócz biegów głównych i towarzyszących organizatorzy zapewniają, że nie będzie można narzekać na nudę, gdyż odbędzie się również festyn oraz różnego rodzaju konkursy i zabawy. Zawodnicy nie powinni być rozczarowani zestawami startowymi, a ciekawe nagrody czekają nie tylko na nich. Jak zapowiadają organizatorzy - będzie "na bogato". Serdecznie zapraszam więc nie tylko mieszkańców Wrocławia i okolic, ale każdego, kto ma ochotę się pojawić i spędzić ciekawie aktywną niedzielę. Innym pozostanie się tylko obejść smakiem  i przeczytać relację. ;) 

28 września 2014, Bielany Wrocławskie - spotkajmy się. ;D

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz